14 Ayar Bilezik

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

14 Ayar Bilezik

Toplam Ürün Sayısı : 0
Toplam Ürün Sayısı : 0
Ürün bulunamadı.

14 Ayar Altın Bilezik Modelleri

Altın, binlerce yıldır insanlar tarafından değer verilen kıymetli bir maden olmuştur. Antik çağlardan beri mücevher, sikke ve diğer süs eşyalarının yapımında kullanılmıştır. Günümüzde altın, güzel görüntüsü ve nadirliği nedeniyle hala çok değerlidir ve kaliteli mücevherler için en popüler malzemelerden biri olmaya devam etmektedir. 14 Ayar altın bilezik denilince akla birçok farklı modelde bilezik gelmektedir. Burma, örgü, hasır, mega bilezik gibi farklı bilezik çeşitleri 14 ayar altından yapılabilmektedir.
Altın konu olduğunda altın takılar her zaman ilk akla gelen ürünlerdendir. Altın bilezikler minimal tasarımlardan oluşabileceği gibi daha gösterişli ve dikkat çekici modellerde de olabilir. Bir bilezik oluşturmak için kullanılan altın türü de değişebilir, 14 ayar altın en popüler seçeneklerden biridir. Altın bilezik ve diğer takılarda 14 ayar tercih edilme sebeplerinden biri içindeki altın oranı ve diğer metaller oranı arasında bir denge olmasıdır. Bu sayede tamamen altın kadar yumuşak olmamakla beraber değeri de yüksek olur.

14 Ayar Altın Nedir?

Karat, altının saflığının bir ölçüsüdür. Saf altın 24 karattır, yani %100 altındır. Ancak saf altın takılarda kullanılamayacak kadar yumuşaktır, bu nedenle daha güçlü ve dayanıklı olması için genellikle diğer metallerle alaşım haline getirilir. 14 ayar altının %58,3'ü saf altındır ve geri kalan %41,7'si diğer metallerden oluşur. Yani 22 veya 18 ayar altından daha fazla diğer metalleri içerir ancak yine de oldukça değerlidir ve hem dayanıklı hem de yüksek ayarlara göre daha uygun fiyatlıdır.
14 ayar altının avantajlarından biri, daha yüksek ayar altınlara göre daha dayanıklı olması ve günlük kullanım için iyi bir seçim olmasıdır. Ayrıca değerini iyi koruma eğilimindedir, böylece günlük kullanılan takılar için oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün haline gelmiştir. Gün içinde kullanılan kolye ve bileklik gibi takılar zarar görebileceğinden uygun sertlikte maddelerden yapılmalıdır. 14 Ayar altın hem dayanıklı hem de kullanışlı bir takı maddesidir. 14 Ayar altın maddesi kuyumculuk sektöründe çok fazla kullanılan bir malzemedir. Takıların sağlam ve dayanıklı olması sağlanırken değerinin de yüksek olması sayesinde uzun ömürlü takılar elde edilmektedir.

14 Ayar Altın Bilezik Seçimi

14 ayar altın bilezik seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. En önemli faktörlerden biri bileziğin boyutu ve kalitesidir. Aynı zamanda model tercihi de kullanacak kişi için oldukça önemlidir.  Basit, klasik bir tasarım mı yoksa daha süslü bir model mi tercih edeceğinize karar verdikten sonra tarzınıza en uygun 14 ayar bilekliği seçebilirsiniz. Bileziğin boyutunu ve uyumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Çok gevşek bir bilezik bileğinizde kayacak ve hatta düşebilecekken, çok sıkı bir bileziği takmak rahatsız edici olacaktır. Bileğinizi ölçtüğünüzden ve rahatça uyan bir bilezik seçtiğinizden emin olun. Bileklikler zincir şeklinde ise kapama aparatları da oldukça önemlidir. Kullanışlı ve sağlam kapama aparatları bilekliğinizi kolayca takıp çıkarmanıza ve bileğinizden düşmemesine yarar.
14 ayar altın bileziğinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için ona uygun bakımı yapmanız önemlidir. Altın nispeten yumuşak bir metaldir, bu nedenle sert yüzeylerle temas ederse kolayca çizilebilir veya ezilebilir. Ev işleri yaparken, spor yaparken veya başka bir iş ile uğraşırken bazı takılarınızı çıkarmanız daha uygun olacaktır. Bileziğinizi çamaşır suyu veya klor gibi sert kimyasallara maruz bırakmaktan da kaçınmalısınız, çünkü bunlar metale zarar verebilir ve renginin solmasına neden olabilir. 14 ayar altın bileziğinizi temizlemek için özel altın parlatma bezleri ya da yumuşak bezler Bileziğinizde herhangi bir çizik veya hasar fark ederseniz, tamir için profesyonel bir kuyumcuya götürmek isteyebilirsiniz. Çizikleri parlatabilir ve bileziği orijinal parlak haline getirebilirler.
14 ayar altın bilezik, yıllarca değerini koruyacağınızdan emin olduğunuz güzel ve uygun fiyatlı bir değerli aksesuardır. İster sade, klasik bir tasarım ister daha süslü ve dekoratif bir şey seçin, 14 ayar altın bilezik hem şık hem de dayanıklı olan değerli bir yatırımdır. Bileziğinizin 14 ayar altın olmasını tercih ederek yıllarca en iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Klasik zarafeti ve uygun fiyatıyla, 14 ayar altın bileziklerden en sevilen modeller Bigoldi’de!
Yükleniyor...