Burma Bilezik

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Altın Burma Bilezik Modelleri

Burma altın bilezikler, her kıyafete şıklık katabilecek zamansız ve aynı zamanda geleneksel bir klasiktir. Genellikle 14 ayar veya 18 ayar altın gibi yüksek kaliteli malzemelerden yapılırlar ve çeşitli tasarım ve stillerde mevcutturlar. Burma bilezikler özellikle düğünlerde geline hediye olarak alınmaktadır. Burma bileziklerin kendi içinde farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan en popülerleri Trabzon burma bilezik ve Adana burma bileziktir. Burma bilezik halat görüntüsüne benzemektedir. Bilezik iki taraftan bükülmüş ve bu şekli almış izlenimi verir. Altın bileziklerin yapısı ve dokusu modellerine göre değişmektedir. Daha sade veya daha süslü modellerde olabilirler. Daha gösterişli ve özel tasarımlar arıyorsanız işlemeli modelleri tercih edebilirsiniz. Burma altın bilezikler bilezik modellerinden anlamayan ya da takı olarak tercih etmeyen kişilerin bile isim olarak bildiği bir bilezik türüdür. Burma bilezik altın bilezik kategorisinde oldukça popüler bir üründür. Evlilik hediyesi olarak ya da takı veya yatırımlık olarak tercih edilebilir takılardan biridir. 
Burma bilezik modelleri genellikle tek bir altın telin bir halka veya bileklik şeklinde bükülmesiyle yapılırlar. Çeşitli genişlik ve kalınlıklarda mevcuttur ve daha fazla ışıltı için elmas veya diğer değerli taşlarla süslenebilirler. Bileziğinizi çamaşır suyu veya klor gibi sert kimyasallara maruz bırakmaktan da kaçınmalısınız, çünkü bunlar tüm metallere zarar verebilir ve renginin solmasına neden olabilir. Farklı ayarlardaki altın bileziğinizi temizlemek için parlatma bezi ya da nemli bir bez kullanabilirsiniz.  Altın bileklik veya bilezikte herhangi bir çizik veya hasar fark ederseniz, tamir için profesyonel bir kuyumcuya götürmek isteyebilirsiniz.

Trabzon Ve Adana Burma Altın Bilezik

Bu durum burma bileziğin değerini artırmaktadır. Trabzon burma bileziği daha düz çizgilere sahip iken çok kalın olurlar. Adana burma bilezik ise daha ince ve bükülmüş bir halat tasarımına sahiptir. Burma bilezikler tekli burma, ikili burma veya üçlü burma modellerinde olabilirler. Farklı burma bileziklerden en çok terci edilen modeller şu şekildedir;
İkili burma bilezikler basit ama zarif bir burma altın bilezik modelidir. Basit ama zarif bir tasarım oluşturmak için iki altın telin birbirine bükülmesiyle yapılırlar. Tek başına takılabilir veya katmanlı bir görünüm için diğer bileziklerle üst üste dizilebilir. İkili burma bilezikler tek sıra altın burma bileziklere göre daha kalın olabilir. Ve buna oranla fiyatı da artabilir. İkili burma bilezikler bileğinde daha kalın fakat zarif bir bilezik isteyenler için mantıklı bir tercih olacaktır. Sıradan tek sıra burma bileziklerin yanı sıra ikili burma bilezik ya da çift burma bilezik modelleri de çok fazla tercih edilmektedir. 
Kalın burma bilezikler, daha ağır kombinde kıyafete şıklık katabilecek şık bir burma altın bilezik modelidir. İnce tek burma bilezikten farklı olarak daha kalın ve farklı şekilde olabilir. Kalın burma bilezikler halka şeklinde ya da yassı şekilde olabilir. Bu tarz kalın burma bilezikler ikili burma ya da üçlü burma ya da daha kalın burma şeklinde bulunabilir. Kalın burma bilezikler de diğer bileziklerde olduğu gibi farklı ayarda altından yapılabilir. Altın ayarlarına bağlı olarak burma bileziklerin fiyatları değişebilmektedir. Kalın altın burma bilezik diğer burma bilezik stillerinden daha geniştir ve bilekte biraz daha fazla ağırlık yapabilir bu yüzden günlük kullanımda çok rahattır denilemez. Burma modelinin yanı sıra farklı dövme ve işleme desenleri de bulunabilir. Burma bilezikler klasik bir altın bilezik görüntüsüne sahiptir ve bilezik denilince ilk akla gelen türlerdendir. Burma bileziklerin herhangi bir klipsi ya da aparatı bulunmaz halka şeklinde olduğundan doğrudan bileğe takılır bu yüzden doğru boyutu seçmek çok önemlidir.
Klasik halka burma bilezik modellerinin yanı sıra burma zincir bilezik modelleri de sevilen tercihler arasındadır. Zincir burma altın bilezikler, iki kalın altın zincirin birbirine dolanması şeklinde tasarlanmış şık bir burma altın bilezik modelidir. Teknik olarak spiral şeklinde bükülmüş ikili altın hasır ya da zincirde yapılırlar ve bileziğin uçları birleşiktir. Çeşitli genişlik ve kalınlıklarda mevcuttur ve daha fazla ışıltı için farklı işlemeler veya taşlar ile süslenebilirler. İnce burma altın bileklik ya da kalın burma zincir altın bilezik modelleri bulunmaktadır. Bu modellerden tercih ederken takacak kişinin bileğinin ölçüsü önemlidir. Altın bilezikler genel olarak bileğe uygun olmalıdır. Bilezik büyük gelirse hoş bir görüntü olmaz ve bilekten çıkabilir.
Yükleniyor...