Şans Altın Kolye

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Şans Altın Kolye

Toplam Ürün Sayısı : 0
Toplam Ürün Sayısı : 0
Ürün bulunamadı.

Altın Şans Kolyesi Modelleri

Şans kolyelerinin farklı figürlerde, renklerde ve tasarımlarda birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Şans kolyeleri kimi zaman hediye olarak alınırken kimi zamanda kendinize aldığınız uğurlu bir takı olabilir. Şans kolyelerinin farklı figürleri ya da desenlerinin şans getirdiğine inanılır ve uğurlu kolye olarak görülür. Altın şans kolyesi, takan kişiye iyi şans ve talih getirdiğine inanılan aksesuar modelidir. Tıpkı bileklikler gibi kolyelerde de şans figürleri bulunabilir. Altından yapılan şans kolyeleri şans veya iyi talihi temsil etmek üzere tasarlanmış farklı kolye uçlarından veya bir sembolden oluşabilir. Altın şans kolyesi modellerinin kendine özgü tasarımları farklı zevklere hitap edebilmektedir. Altın şans kolyelerini diğer kolyelerden ayıran özellik altın ayarı sayesinde sıradan metal veya kaplama gibi takılardan çok daha dayanıklıdır. Gerçek altın olması kolyelerin dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını ve uzun ömürlü kullanım sunmasını sağlar. Bigoldi altın şans kolyeleri uzun ömür garantisi ile en beğendiğiniz modelleri severek kullanmanızı sağlar. 
Altın şans kolyelerinin, her biri kendine özgü tasarım ve sembollere sahip birçok farklı stili vardır. Bu kolyelerde kullanılan bazı yaygın semboller arasında iyi şans ve talihle ilişkili olduğuna inanılan at nalı, yonca ve dört yapraklı yonca gibi semboller yer almaktadır. Altın şans kolyelerinde bulunan semboller de altın zincirler gibi solmaya karşı dayanıklı ve sağlam birleştirilmiş olmalıdır. Bigoldi’nin birbirinden şık şans kolyelerine örnek verecek olursak: 8 Ayar Şans Nazar Boncuklu Altın Kolyesi, 8 Ayar Kalp Şans Altın Kolyesi gibi taşlı ve figürlü altın kolyeleri bulabilirsiniz. Şans kolyelerindeki simgelerin ortalama büyüklerini göz önünde bulundurarak sizin için en uygun modellere göz atabilirsiniz.
Kolye ucunun veya tılsımın tasarımı, basit ve sade tasarımlardan daha ayrıntılı ve süslü tasarımlara kadar geniş bir yelpazede değişiklik gösterebilir. Bazı kolyelerde tek bir tılsım bulunurken bazılarında birden fazla tılsım veya kolye ucu bulunabilir. Kolye ucunu veya tılsımı tutan zincir de narin altın zincirlerden daha sağlam ve dayanıklı zincirlere kadar stil ve malzeme açısından farklılık gösterebilir.
Altın şans kolyeleri genellikle mezuniyet veya önemli bir doğum günü gibi özel bir durumu kutlamak için hediye olarak verilir. Kolye ucu olarak doğal taşların ve nazar boncuklarının da kullanıldığı modeller mevcuttur. Bir altın şans kolyesi satın alırken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. Bunlardan ilki, kolyeyi yapmak için kullanılan malzemelerin kalitesidir. Yüksek kaliteli bir kolye, altın kaplama veya altın dolgulu malzemeler yerine gerçek altından yapılacaktır. Gerçek altın kolye elbette yalnızca saf altın değildir. Altın takının kaç karat olduğu ne kadar altın içerdiğiyle ilgilidir. Aradığınız değerde farklı karatlarda altın kolyelere bakabilirsiniz. Altın kolyenin zincir ve kolye ucu sağlam ve iyi yapılmış olmalı, herhangi bir aşınma veya hasar belirtisi olmamalıdır.

Figürlü Altın Şans Kolyeleri

Dikkate alınması gereken bir sonraki faktör kolyenin tarzı ve tasarımıdır. Sade ve abartısızdan daha ayrıntılı ve süslü tasarımlara kadar birçok farklı stil arasından seçim yapabilirsiniz. Kolyenin stili, takan kişinin kişisel zevkini ve tarzını yansıtmasının yanı sıra kolyenin takılacağı durumu da yansıtmalıdır. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör de kolye ucunun veya tılsımın neyi sembolize ettiğidir. Farklı semboller farklı şans ve talih türleriyle ilişkilendirilir, bu nedenle kullanıcının inanç ve değerlerine uygun bir kolye ucu veya tılsım seçmek önemlidir. Bu tarz altın şans kolyeleri özel günlerde hoş bir hediye olarak alınabilir. Sevilen bir figürde ya da renkte hoş bir taş ile sevdiğiniz insanlara şık bir hediye armağan edebilirsiniz.
Altın şans kolyesi takarken, kolyenin önemini ve sembolizmini hatırlamak önemlidir. Bu tür bir kolye, temsil ettiği pozitif enerji ve iyi talihin bir hatırlatıcısı olarak niyet ve amaçla takılmalıdır. Günlük kıyafetlerden resmi kıyafetlere kadar çeşitli kıyafetlerle takılabilir, ancak her zaman özenli ve saygılı davranılmalıdır. Altın şans kolyesi, takan kişiye iyi şans ve talih getirdiğine inanılan bir mücevher parçasıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz, her biri kendine özgü sembolizm ve öneme sahip birçok farklı stil ve tasarım vardır. Bir altın şans kolyesi satın alırken, malzemelerin kalitesini, kolyenin stilini ve tasarımını ve kolye ucunun veya tılsımın sembolizmini göz önünde bulundurmak önemlidir. Doğru kolye ile herkes nereye giderse gitsin yanında iyi şans ve pozitif enerji sembolü taşıyabilir. En özel altın kolye ve altın bileklik modelleri bigoldi.com'da.
Yükleniyor...