Mavi Nazar Boncuklu Altın Kolye

Nazar boncuğu Anadolu'nun en eski inançlarından bir temele dayanır, nazar ve kem gözden dikkatleri üzerine çekerek koruma sağladığına inanılan mavi boncuk zamanla hayatın bütün alanlarındaki tasarımlarda yerini almıştır. Gündelik hayatta kullanılan pek çok eşyada artık nazar boncuğu detayları görmek mümkün. Ayrıca nazar boncuklu altın kolye modelleri oldukça anlamlı hediyelerdir. Siz de en uygun fiyatlarla kategorimize göz atarak hayalinizdeki altın mavi boncuklu kolyeye ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Nazar Boncuklu Altın Kolye Modelleri

Altın takılar kadınların asırlardır takmaktan vazgeçemediği yegane aksesuarların başında gelmektedir. Bu aksesuarların en önde gelen kategorileri ise altın kolyelerden oluşmaktadır. Gündelik kıyafetlerle, özel kıyafetlerle her duruma uygunluk gösteren ve şıklıklarını tamamlayan kolyeler farklı figürleri ve zincir uzunluklarıyla  aksesuarlarla kendini ifade etmek isteyen kadınların bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Altın kolyeler üzerlerindeki figürler, simgeler kadınların kendini, ilgi alanlarını, kaygılarını sevgilerini ifade etmektedir. Bu sembollerin biri de çoğu kültürde binlerce yıldır hakim bir inanışın temsili olan nazar boncuğudur. Mavi, açık mavi, beyaz ve sarı renklerden oluşan bu simgenin insanları kötülüklerden uzaklaştırdığı ve üzerlerinden kem gözlerin negatif etkilerini yok ettiği savını temsil eder. Bu inançtan doğan ve tasarımıyla mekanlara, gündelik yaşamda kullanılan pek çok eşyanın tasarımına zemin oluşturan mavi boncuklu yapısıyla dikkatleri üzerine çeken ve birbirinden güzel altın kolyeleri Bigoldi.com’da bulabilirsiniz.

Altın Nazar Boncuklu Kolyede Göz Figürü Anlamı nedir?

İster sadece mit, ister tarzınıza olan yakınlığı sebebiyle kendinizi Bigoldi’nin altın göz kolye kategorisinde bulduysanız doğru yerdesiniz, birbirinden özel çağdaş ve özel işçilik tasarımlarda onlarca ürün arasından size en uygun olanı güvenli ve mutlu bir alışveriş deneyimiyle satın alabilirsiniz. Altın mavi boncuklu kolyeler anadoluda da yüzlerce yıldır süregelen bir inanışın temelinden tezahür eden özel tasarım ürünlerdir. Genellikle inanış nazar boncuğu yapılırken içine kurşun da dökülmesinden dolayı hem insanları kötü bakışlardan, negatif duygulardan dikkatleri üzerine çekerek arındıracağı kanısı üzerine bina edilmiştir. Hediye olarak alındığında karşı tarafa, ‘’dostluğumuza, sevgimize, aramızdaki güzel enerjiye başkalarının kem bakışları isabet etmesin, o kadar güzelsin veya o kadar güzeliz ki bize nazar ederler, bize nazar değmesin’’ anlamlarına gelir. Doğum gününde, sevgililer gününde, evlilik yıldönümünde ve daha pek çok özel, önemli günde hediye olarak tercih edilebilir. Altın kolyelerin üzerlerindeki semboller dikkate alınarak pek çok anlamlı hediye tercih edilebilir. Örneğin sevginizin sonsuz olduğunu ifade etmek için sonsuzluk altın kolyeler kategorimize göz atabilirsiniz, ona kendiniz için güzel bir şans olduğunu anlatmanın bir yolu ise altın yonca kolye kategorimize göz atmaktır. Geceyi aydınlatan yıldızlardır benim hayatıma ışık tutan da sensin demek istiyorsanız altın yıldız kolye kategorimiz sizler için çoktan hazır.

Nazar Boncuklu Kolye Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kolye fiyatlarını belirleyen pek çok farklı etken vardır. Bunların başında kolyenin meydana geldiği altının ayar değeridir 8 ayar altın kolye, 14 ayar altın kolye gibi. Bunun haricinde bir diğer etken altının gram ağırlığıdır. Üzerindeki figürler ve zincirin de gerçek altın olması altın fiyatlarını belirler. Harici olarak bir etken ise altın piyasa fiyatlarıdır. Bigoldi.com’da sizin için özel tasarlanmış ve koleksiyonlara eklenmiş onlarca altın nazar boncuklu bileklik çeşitlerinden size en uygun olanlarını en uygun fiyatlarla, kredi kartına vade farksız 6 taksit imkanı ile, ücretsiz kargo ve ömür boyu bakım tamir garantisiyle sizlerle.

Altın Kolye Nasıl Parlatılır?

Kaynamış suya damlatacağınız birkaç damla yağ çözücü deterjan içerisindeki suya birkaç dakika boyunca bırakılmalı. Sudan çıkardıktan sonra ise narin bir fırça ile dikkatlice temizlenmelidir.

Yükleniyor...