Alyansın Tarihi

Tarih: 02.08.2022 09:02
Alyansın Tarihi
Altın alyans tarihi oldukça eksi yıllara dayanmaktadır. Yıllar öncesinde Antik Mısır döneminde başlayan alyans kullanımı; iki kişinin birbirine duyduğu en saf duyguların, sevgi bağlarının ve sadakatlerinin sonsuzlukla buluşmasını temsil ederek Nil Nehri sazlıklarından yapılmakta idi. Bu sazlıklar çember şekli verilerek parmaklarda yerini almış daha sonra pek çok kişi tarafından kültürel bir sembol olmayı başarmıştır. Daha sonraki yıllarda değişen dünya dinamikleri, teknoloji, devrimler ve inanış gibi önemli kültürel değerler ile çok daha önemli bir anlam taşımaya başlamıştır. Her geçen yıl yüzükler gerek önemli bir aksesuar olurken diğer taraftan alyanslar sonsuz birlikteliğin en özel sembolleri de olmaktadır. Bu semboller zaman içerisinde pek çok değişkenden etkilenerek günümüze dek gelmeyi başarmıştır. Bu başarının yanı sıra günümüzde her kültürde önemli bir done haline gelerek evliliğe giden yolun en önemli ifadesi olmayı da başarmıştır. Bu noktada modanın, teknolojinin ve kültürel değerlerin oldukça önemi olmuştur. 1950’lerin klasikleri arasına gösterişli taşlı yüzüklerin gelmesi, takip eden yıllarda endüstri devrimi ile bu taşların çok daha farklı formlarda yüzükler üzerine yerleştirilmesinin yanı sıra altının farklı renkleri ile de gün geçtikçe sürekli değişen bir moda anlayışı ve üretim politikası benimsenmiştir. Hitap edilen kitlenin geniş olması da yine aynı şekilde alyans modelleri noktasında oldukça geniş seçenekleri beraberinde getirmiştir. Q’EN Alyans ile evliliğe giden yolculuğunuz çok daha özel!

Sonsuzluğun ilk adımı; Altın Nişan Yüzükleri

Pek çok kültürde evlilik yolculuğunda farklı adımlar bulunmaktadır. Çoğunlukla oldukça özel olan “Evet” yanıtı ile başlayan bu yolculuk kültürümüzde nişan veya söz gibi süreçleri taşımaktadır. Bu süreçte çiftler baş başa verdikleri bu sözleri birde aileleri ve sevdikleri ile yineleyerek herkes tarafından eşlik edilen bir mutluluk seremonisine dönüşmektedir. Bu etkinliklerde çoğunlukla altın söz yüzükleri ile beraber baget altın yüzükler oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Ailelerin çiftlerin sonsuz birlikteliklerine olan destekleri ile beraber bu yüzükler erkek ve kadının sağ el yüzük parmaklarına takılmaktadır. Bu noktada hatırlatmak gerekir ki resmi olarak evlilik başlangıcına dek yüzükler sağ el yüzük parmağında takılı olmaktadır. Bunun anlamı resmi olarak evli olmayan ancak bu yolculuğa adım atmış yakın zamanda evlenmeyi planlayan çiftler olduklarını sembolize etmektedir. Daha sonra eski bir inanışa göre -aslı olmayan- fakat bu inanış gerçeği yansıtmasa bile oldukça güzel bir efsane olarak herkes tarafından mutlulukla kabul görmektedir. Sol el yüzük parmağında doğrudan kalp ile bağ kuran bir damar olduğuna olan bu inanış yüzükle beraber aşkın, birlikteliğin oldukça duygusal bir yanını temsil etmektedir. Altın yüzük modelleri ne olursa olsun birlikteliğin temsili yüzük parmağına yerleştirilir.

Çift Alyans Modelleri Nelerdir?

Klasik alyans tasarımlarından başlayan çift alyans modası yolculuğu süreç içerisinde birçok farklı form kazanmıştır. Bunlar arasında göz alıcı görünümüyle dikkat çeken altın taşlı alyans, tamtur alyans tasarımları, saf ve zarif görünümüyle sıklıkla tercih edilen sade ve düz alyanslar veya özel tasarım modeller olmakla beraber aynı zamanda tasarımın farklı özellik ve detaylarına göre de çok daha geniş yelpazede çiftlere özenle Q’EN Alyans tarafından sunulmaktadır. Örneğin kalın veya ince alyans; renklerine göre olacak şekilde, beyaz altın alyans, rose altın alyans, sarı altın alyans seçimleri bulunmaktadır. Bu noktada en önemli detay elbette çiftlerin kendilerine ve aşklarına en uygun tasarımları seçebiliyor olmaları olacaktır.

Çift Alyans Fiyatları

Altın alyans fiyatları çiftler tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Ancak alyanslar tasarımları alyans ayarı ve diğer işçiliklere göre farklı bütçelendirme ile oldukça geniş bir aralıkta kullanıcı ile buluşmaktadır. Örneğin 22 ayar altın alyans ile 14 ayar altın alyans arasında has altın oranı dolayısıyla farklılıklar oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra baget altın alyans veya taş seçimine göre yine alyanslar farklı değerler alabildiği gibi kalın alyans veya alyans gramı da aynı şekilde nişan yüzüğü fiyatlarını etkileyebilir. Bu noktada en önemli adım sizin için en doğru seçimi yapmak olacaktır.
Q’EN Alyans aşkın en özel seçimleri için her daim çiftlerin yanında yer almaktadır.
Kategoriler
İlgili Ürünler
Yükleniyor...